H Ρεάλ Μαδρίτης είναι εδώ!

23:51 | 14/02/2018

Η ''βασίλισσα'' ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 και με πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο επικράτησε με 3-1 της Παρί - με το... ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση η Λίβερπουλ

Η Πρωταθλήτρια Ευρώπης παρ ότι βρέθηκε να χάνει από το γκολ του Ραμπιό (33'), όμως το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο έφερε το παιχνίδι στα ίσια, πριν το ημίχρονο.

Πολύ καλός ρυθμός στο παιχνίδι με ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τον Ασένσιο να... αλλάζει το ματς. Στο 83' έπειτα από ασίστ του, ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δόση τύχης έκανε το 2-1, ενώ ο Μαρσέλο τρία λεπτά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Την ίδια ώρα, η Λίβερπουλ έκανε περίπατο στην Πορτογάλια. Η ομάδα του Κλοπ επικράτησε της Πόρτο με το εντυπωσιακό 0-5 και «καθάρισε» την πρόκριση. Χατ -τρικ από το Μανέ με τρία γκολ (25', 53', 85'), ενώ σκόραραν στο 29' ο Σαλάχ και στο 70' ο Φιρμίνο.