Ανατροπή... Champions League για την Τσέλσι

20:25 | 21/06/2020

Η Τσέλσι με τα γκολ των Πούλισιτς και Ζιρού μέσα σε δυο λεπτά έφθασε στην ανατροπή και την εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Άστον Βίλα κάνοντας σημαντικό βήμα για την έξοδό της στο Champions League

Αποφασιστικό βήμα για την έξοδό της στο Champions League έκανε η Τσέλσι, η οποία πέρασε δύσκολα από το Μπέρμιγχαμ επικρατώντας εκτός έδρας (1-2) της Άστον Βίλα. Αντίθετα οι γηπεδούχοι παραμένουν εντός ζώνης υποβιβασμού και θα συνεχίσουν τον αγώνα για παραμονή μέχρι τέλους.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κόρντεϊ Χάουζ στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης όμως μέσα σε τρία λεπτά (60' - 62'), οι Λονδρέζοι γύρισαν το ματς και πήραν μια δίκαιη νίκη.