Απίστευτο ματς στην Τρίπολη και αποκλεισμός στην παράταση του Πλατανιά!

17:52 | 04/12/2019

Ο Πλατανιάς το πάλεψε έως τέλους, αλλά ηττήθηκε στην παράταση από τον Αστέρα με 3-2 και αποκλείστηκε από το Κύπελλο.

Ο Πλατανιάς πήγε στη ρεβάνς της Τρίπολης για να ανατρέψει το 0-1 του πρώτου ματς στα Περιβόλια και μόλις στο 14' με το πέναλτι του Λουκίνα έφερε την ισορροπία.

Η ομάδα του Τάτση πήρε τα πάνω της και έψαξε και το δεύτερο γκολ απέναντι σε έναν Αστέρα που έδειξε αιφνιδιασμένος και δεν μπορούσε να αντιδράσει. Το ματς πήγε στην παράταση και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αμέσως μετά το ξεκίνημα με τον Ιγκλέσιας. Για τον Πλατανιά δεν άλλαζε κάτι αφού πάλι ήθελε δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά για να προκριθεί. Το πέτυχε στο 102' με τον Μιγκέλ και κρατούσε στα χέρια του ένα σπουδαίο διπλό.

Στο δεύτερο μέρος της παράτασης, όμως, η αρκαδική ομάδα το έφερε τούμπα και κατάφερε να πάρει αυτή το «εισιτήριο». Στο 112' πάλι με τον Ιγκλέσιας ισοφάρισε και στο 120' με τον Λουίς Φερνάντεθ έδωσε τη «χαριστική βολή» στην κρητική ομάδα.