Δείτε πότε παίζουν Τσιτσιπάς και Σάκκαρη στο Australian Open
Αν θέλετε να δείτε τη Δευτέρα την πρεμιέρα του Στέφανου Τσιτσιπά και της Μαρίας Σάκκαρη στο Australian Open, θα πρέπει να «θυσιάσετε» τον ύπνο σας!
Ο Στέφανος θα παίξει με τον Ιταλό Ματέο Μπερετίνι περίπου στις 4 τα ξημερώματα, ενώ λίγο αργότερα (4.30-5) η Μαρία θα δώσει τη μάχη της με τη Λετονή Γέλενα Οσταπένκο.
Τη Δευτέρα ξεκινούν την προσπάθειά τους και οι Ναδάλ-Φέντερερ, ενώ ο Μάρεϊ αντιμετωπίζει τον Μπαουτίστα Αγούτ και δεν αποκλείεται αυτό να είναι και το τελευταίο ματς της καριέρας του. Ελπίζουμε, πάντως, να «αντέξει» μέχρι το Wimbledon!
H πρώτη μέρα του Australian Open έχει και Άντερσον, Ντιμιτρόφ, Σαράποβα, Κέρμπερ, Βοζνιάκι, Κβίτοβα και Στίβενς.
Το πρόγραμμα:
Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Maria Sharapova (30) v. Harriet Dart (Q)
2) James Duckworth v. Rafael Nadal (2)
3) Polona Hercog v. Angelique Kerber (2)
(όχι πριν τις 10:00)
4) Alison Van Uytvanck v. Caroline Wozniacki (3)
5) Denis Istomin v. Roger Federer (3)
Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Julia Goerges (14) v. Danielle Collins
2) Sloane Stephens (5) v. Taylor Townsend
(όχι πριν τις 06:00)
3) Alex de Minaur (27) v. Pedro Sousa
(όχι πριν τις 10:00)
4) Ashleigh Barty (15) v. Luksika Kumkhum
5) Marin Cilic (6) v. Bernard Tomic
Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Kevin Anderson (5) v. Adrian Mannarino
2) Maria Sakkari v. Jelena Ostapenko (22)
3) Kyle Edmund (13) v. Tomas Berdych
(όχι πριν τις 09:00)
4) Roberto Bautista Agut (22) v. Andy Murray
(όχι πριν τις 10:00)
5) Petra Kvitova (8) v. Magdalena Rybarikova
1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Jessika Ponchet (Q) v. Caroline Garcia (19)
2) Grigor Dimitrov (20) v. Janko Tipsarevic
3) Alison Riske v. Kiki Bertens (9)
(όχι πριν τις 10:00)
4) Matthew Ebden v. Jan-Lennard Struff
Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Anna Kalinskaya (Q) v. Aryna Sabalenka (11)
2) Stefanos Tsitsipas (14) v. Matteo Berrettini
3) Ellen Perez v. Yafan Wang
4) Feliciano Lopez v. Jordan Thompson
Court 5 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Christopher Eubanks (Q) v. Nikoloz Basilashvili (19)
2) Monica Puig v. Anastasia Pavlyuchenkova
3) Yulia Putintseva v. Barbora Strycova (32)
4) Irina-Camelia Begu v. Andrea Petkovic
Court 7 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Astra Sharma (Q) v. Priscilla Hon
2) Paula Badosa Gibert (Q) v. Kimberly Birrell
3) Peter Gojowczyk v. Karen Khachanov (10)
4) Federico Delbonis v. John Millman
Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Donna Vekic (29) v. Kristina Mladenovic
2) Bethanie Mattek-Sands v. Zoe Hives
3) Reilly Opelka v. John Isner (9)
4) Gael Monfils (30) v. Damir Dzumhur
Court 10 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Michael Mmoh v. Radu Albot
2) Ons Jabeur v. Timea Babos
3) Andrey Rublev v. Mackenzie McDonald
Court 12 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Katie Boulter v. Ekaterina Makarova
2) Beatriz Haddad Maia (Q) v. Bernarda Pera
3) Mirza Basic v. Henri Laaksonen (Q)
(όχι πριν τις 10:00)
4) Cameron Norrie v. Taylor Fritz
Court 13 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Miomir Kecmanovic (Q) v. Fernando Verdasco (Q)
2) Jason Kubler v. Thomas Fabbiano
3) Belinda Bencic v. Katerina Siniakova
(όχι πριν τις 09:00)
4) Kirsten Flipkens v. Aliaksandra Sasnovich
Court 14 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Heather Watson v. Petra Martic
2) Guillermo Garcia-Lopez v. Robin Haase
3) Marc Polmans v. Denis Kudla
Court 15 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Sorana Cirstea v. Rebecca Peterson
2) Frances Tiafoe v. Prajnesh Gunneswaran (Q)
3) Anett Kontaveit (20) v. Sara Sorribes Tormo
(όχι πριν τις 10:00)
4) Andreas Seppi v. Steve Johnson (31)
Court 19 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ysaline Bonaventure (Q) v. Sachia Vickery
2) Lesia Tsurenko (24) v. Ekaterina Alexandrova
3) Tatsuma Ito (Q) v. Daniel Evans (Q)
(όχι πριν τις 10:00)
4) Yoshihito Nishioka v. Tennys Sandgren
Court 20 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Marketa Vondrousova v. Evgeniya Rodina
2) Pablo Cuevas v. Dusan Lajovic
3) Rudolf Molleker (Q) v. Diego Schwartzman (18)
(όχι πριν τις 09:00)
4) Vera Lapko v. Johanan Larsson
Court 22 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Stefano Travaglia (Q) v. Guido Andreozzi
2) Monica Niculescu v. Amanda Anisimova
3) Viktor Troicki (Q) v. Roberto Carballes Baena