Δεν λυγίζει ο ΟΦΙ!

18:04 | 13/01/2019

Ακόμα μία σπουδαία νίκη του ΟΦΙεράπετρας για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

Σε ένα ματς που έδειχνε να «στραβώνει», ο ΟΦΙ κατάφερε να πετύχει ακόμα μία νίκη. Η Επισκοπή προηγήθηκε με τον Κατσικοκέρη, αλλά το συγκρότημα του Μάγγου έφτασε στο τελικό 2-1 με τα γκολ του Μαρτσάκη και Παπαδόπουλου (πέναλτι), στο 58ο και 76ο λεπτό.

Η υπεροχή του ΟΦΙ ήταν μεγάλη και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί από νωρίς, αλλά ο Χύσι είχε δοκάρι στο 18ο λεπτό, αλλά και στο 86' χάνοντας την ευκαιρία να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη

Έτσι, η ομάδα της Ιεράπετρας εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία που έφερε ο Εθνικός με την Προοδευτική και ξέφυγε στο +3 στο βαθμολογικό πίνακα του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Τη Δευτέρα ο ΠΟΑ υποδέχεται στο Μαρτινέγκο την Παλαιόχωρα, ενώ θυμίζουμε πως το ματς Γιούχτας-Νεάπολη αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.