Δώνης: «Το χειρότερο 30λεπτο του Παναθηναϊκού»

20:37 | 09/12/2018

Τι δήλωσε ο Γιώργος Δώνης στη συνέντευξη Τύπου μετά το 3-1 του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ.

Ο Γιώργος Δώνης στάθηκε στο κακό 30λεπτο του Παναθηναϊκό από το 60' και έπειτα και μίλησε με καλά λόγια για τον ΟΦΗ.

Συγκεκριμένα, ο Ελληνας τεχνικός δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:

«Περιμέναμε ότι θα ήταν δύσκολο το παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο που καίγεται για βαθμούς και ότι θα έμπαινε δυνατά στις μονομαχίες. Νομίζω ότι το πρώτο ημίχρονο είναι πολύ διαφορετικό από το δεύτερο. Ενώ μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, κυκλοφορήσαμε την μπάλα υπό πίεση, βγάλαμε συνεργασίες και φάσεις αλλά σε πολλές σημαντικές λεπτομέρειες δεχτήκαμε δύο τέρματα όπου δεν είχαμε την συνοχή που είχαμε σε άλλα παιχνίδια. Σημαντικό ρόλο έπαιξε ότι πήγαμε χαμένοι στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος δεν είχαμε την ίδια ηρεμία, την ίδια πρωτοβουλία, ο ΟΦΗ συνέχιζε να είναι πιεστικός και από το 60′ είναι το χειρότερο κομμάτι από την αρχή του πρωταθλήματος. Ήταν ένα πολύ κακό 30λεπτο για εμάς που είναι το χειρότερο του πρώτου γύρου. Καθοριστικό ρόλο έπαιξαν τα δύο γκολ που δεχτήκαμε και τα οποία δεν προήλθαν μέσα από την ροή του αγώνα».