Φιλική ισοπαλία για τον Ολυμπιακό

21:43 | 10/07/2019

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με το Αμβούργο στο τελευταίο του φιλικό επί αυστριακού εδάφους.

Ισόπαλο έληξε το τελευταίο φιλικό του Ολυμπιακού επί αυστριακού εδάφους. Οι ερυθρόλευκοι (αγωνίστηκαν με τις μπλε φανέλες) άνοιξαν το σκορ με τον Ρούμπεν Σεμέδο στο 80ό λεπτό, ενώ ο Λούκας Χιντερζέερ ισοφάρισε στο 87ο για τη γερμανική ομάδα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Πορτογάλος προπονητής της ομάδας του Πειραιά, Πέδρο Μαρτίνς, χρησιμοποίησε μια νεανική ενδεκάδα. Εντυπωσιακός ήταν ο Κωνσταντίνος Τζολάκης, ο οποίος απέκρουσε και πέναλτι, καλά στάθηκε ο Σουρλής, ενώ ξεχώρισαν ειδικά στο πρώτο ημίχρονο οι Γιάννης Μασούρας και Φιορίν Ντουρμισάι.