Γκολ και φάσεις από το Aλμυρός - Πόρος

09:02 | 14/11/2019

Δείτε τι έγινε στην αναμέτρηση του Γαζίου

Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές, έχοντας το μυαλό τους στο πρωτάθλημα, με τις ρεζέρβες του Πόρου να αποδεικνύονται πιο αποτελεσματικές. Μόλις στο 5ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μεμοτσέλα αλλά στο 25’, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαλούση, έγινε το 1-1.

Στην επανάληψη έγινε ανοιχτό παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες και τελικά ο Πόρος ήταν αυτός που με τέρμα του Πήλιου στο 71', έκανε το 2-1 και εξασφάλισε την πρόκριση στη δεύτερη φάση της διοργάνωσης.