Η εικόνα στην ΕΚΑΣΚ
Δείτε όλα τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα ανδρών.
Η δράση συνεχίστηκε το Σάββατο (25/01), με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής. Το «Ηράκλειο» εκμεταλλεύτηκε το ρεπό του Εργοτέλη, αφού νίκησε εύκολα 65-90 την Ιεράπετρα και «έπιασε» στην κορυφή, έστω και με ματς παραπάνω, τους «κιτρινόμαυρους».
Στην 3η θέση ισοβαθμούν ο Ηρόδοτος, που επικράτησε 50-61 της Ακαδημίας Ρεθύμνου, και ο Κύδων, ο οποίος επιβλήθηκε 48-61 της Αναγέννησης. Αναλυτικά:
Τα αποτελέσματα
Πεδιάδα-Ανδρογέας 59-74
Ακ. Ρεθύμνου-Ηρόδοτος 50-61
Ιεράπετρα-Ηράκλειο 65-90
Δειλινό-Μεσσαρά 61-73
Αναγέννηση-Κύδων 48-61
Τα φύλλα αγώνα
ΑΟ ΔΕΙΛΙΝΟ - ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 61-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 22-18, 13-22, 12-20
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ (Δαριβιανάκης): Δαριβιανάκης Εμμ 23, Μακράκης 9(3), Βασιλείου, Κατσαπρακάκης 18 (3), Δαριβιανάκης Γ 4, Στεφανουδακης11 (1), Χαραλαμπάκης Ι. 4, Χαραλαμπάκης Ν. Ηλιάκης 4.
ΑΟ ΔΕΙΛΙΝΟ (Καρκανάκης): Μητκούσης, Χαμηλάκης, Αντωνογιαννάκης 13, Τσιλόγλου 9(1), Καλλέργης 5, Χριστάκης 2, Εκιζόγλου 1, Πετροσιάν 5(1), Ζουρμπάκης 6(2), Κυρίτσης 15(2), Καλογρίδης Ζήσιος 5.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΚΥΔΩΝ 48-61
Διαιτητές: Αλ. Καρανικόλα -Κατσούγκρης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 26-29, 36-40, 48-61
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου (Παπαδάκης-Μυλωνάκης): Μαυρίκος 8 (1), Ζωγραφάκης 1, Σάντια 1, Καλογεράκης 10 (1), Σταθάκης 9 (1), Δράγαζης 5 (1), Κουτσουράδης, Μπελεφάντης 11, Σταματάκης 1, Αλετράς 2.
Κύδων (Ηλιάκης): Μαγγελάκης, Λιονάκης 11 (2), Κυριακίδης, Γεγιτσίδης, Λυρώνης 24 (2), Μπορετός 6, Τζιόλας 2, Κατσουλάκης 2, Λουκάκης 8, Σφήκας 3, Πρωτογεράκης 4, Καφαντάρης 1.
ΠΕΔΙΑΔΑ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 59-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-15,11-20, 16-18, 16-21
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Μαλλιαράκη
Πεδιάδα (Μαυρόπουλός): Βλάχος 8 (1), Παπαδοκωστακης 2, Αλμπαντάκης 6, Δοκιμάκης, Ασπετάκης, Ρουκουνάκης,Καμπουράκης5, Μαστοράκης 2, Εικοσιπεντάκης, Τσαφαντάκης 19,Ανυφαντάκης3, Καπετανάκης 7.
Ανδρογέας (Δημητριάδης): Μεταξωτός 10 (1), Παγωνίδης 13 (1), Λυριτζάκης 10, Ντογκους 3 (1), Αμπαδιωτάκης 2, Καραγιαννάκης, Μπαγλάνης,, Μπουραντάς 18 (6), Γκέκα 8 (2), ΠούλιοςΕ. 2, Πούλιος Β.4, Νταής 4.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 50-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:13-14,16-16, 6-14, 15-17
Διαιτητές:Πετράκης-Θεοδωράκης
Ακαδημία Ρεθυμνου (Παπαδογιαννακης): Φουνουραδάκης, Ζαμπετάκης 4, Σκανδάλης 9 (1), Σαρειδάκης 11 (1), Τσικριτέας 6(2), Καραβανής 2, Δουλγεράκης 5 (1), Τερζάκης 2, Κοροβέσης, Παπαδάκης 6, Γιάννης, Ιερονυμάκης 5 (1).
Ηρόδοτος (Νασούφης): Φουκάκης, Μπορμπίδης 9, Αναστασάκης 3 (1), Λαμπράκης, Λεφής 24 (4), Γρύλλης 8 (2), Πρωτογεράκης 5, Καραγιαννάκης 2, Γκουτσίδης 2, Κατσαμάνης 8, Μανασσάκης.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 65-90
Διαιτητές: Βαλουρδος-Γεωργιλάκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:18-9, 17-35, 19-26, 11-20
Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης): Μάλλιαρης 17 (2), Σταυρακάκης, Πλακογιαννάκης Α., Καραλάκης 14 (2), Κοροβέσης, Χαμηλάκης, Μανταλλος 17, Πλακογιαννάκης, Γιακουμάκης 9(1), Κουσάκης 2, Μπουχρασβίλι 4, Παπαδάκης 2.
Ηράκλειο (Μακράκης): Μαρκόπουλος 21 (5), Μαρής, Περαντωνάκης, Στεβοβιτς 10, Ρωσσίδης, Γκίζης 10, Σκανδαλάκης 10, Αυγουστινάτος 2, Καλατζής 8, Μηλαθιανάκης 18 (1), Λισλεβαντ, Μητρόπαπας 11.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Εργοτέλης 22 11-0
2.Ηράκλειο 22 10-2
3. Ηρόδοτος 20 8-4
4. Κύδων 20 8-4
——————————–
5. ΟΑΧανίων 18 7-4
6.Μεσσαρά 18 6-6
7.Ανδρογέας 18 6-6
8.Ακ. Ρεθύμνου. 16 4-8
9.ΑΟΚ Ιεράπετρα 15 3-9
10.Δειλινό 15 (-1) 4-8
11.Αναγέννηση 15 3-9
12.Πεδιάδα 13 1-11
Η επόμενη (15η, 1/2)
ΟΑΧ-Πεδιάδα
Εργοτέλης-Ακ. Ρεθύμνου
Ηρόδοτος-Ηράκλειο
Ιεράπετρα-Δειλινό
Μεσσαρά-Κυδων