LIVE: Βέροια - ΟΦΙ 1-2 (Tελικό)

14:53 | 29/02/2020

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα της κρητικής ομάδας, για την 22η αγωνιστική της Football League

ΤΕΛΟΣ: Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΙ!

92' - Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΙ, Μπάμπης στη θέση του Χιντζίδη

*Αμύνεται καλά ο ΟΦΙ, απογοήτευση στην Βέροια

84' - Ανυφαντάκης αντί του Χαντί, δεύτερη αλλαγή για ΟΦΙ

82' - Σουτ του Χιντζίδη άστοχο

* Πιέζει η Βέροια, στα καρέ του ο ΟΦΙ

78' - Μηνάς αντί Αποστολόπουλου, πρώτη αλλαγή του ΟΦΙ

78' - ΑΠΙΘΑΝΗ διπλή ευκαιρία για την Βέροια. Η μπάλα στο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση του Πασά και εξ επαφής ο Κανούλας δεν μπορεί να κάνει το 2-2. Τυχερός ο ΟΦΙ

74' - Κανούλας αντί Παυλίδη, δεύτερη αλλαγή για Βέροια

* Kαλύτερος, πιο απειλητικός ο ΟΦΙ, δίκαια βρίσκεται μπροστά στο σκορ

67' - Πρώτη αλλαγή για Βέροια, Σιμόνι αντί Καραγιάννη

Από το ίδιο σημείο όπως και στο πρώτο γκολ, ο Χιντζίδης εκτέλεσε, ο Κατσικοκέρης έστρωσε στον Αποστολόπουλο και εκείνος με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-2!

66' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ!

65' - Σουτ του Παυλίδη, μακριά από την εστία του Καραγκιολίδη

61΄- Μεγάλη φάση με τον Σκόνδρα για τον ΟΦΙ, λίγο έξω η κεφαλιά του

* Εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη από τα αριστερά, στο πρώτο δοκάρι η κεφαλιά του Χαντί ο οποίος ισοφαρίζει

54' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ (1-1)

* Μοιρασμένο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

46' - Έναρξη στο β' μέρος

Τέλος ημιχρόνου

43' - Δοκάρι για την Βέροια με τον Πόζογλου, κακή εκτίμηση του Καραγκιολίδη

35' - Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΙ με Χιντζίδη

31' - Eυκαιρία με τον Μανιώτη για τη Βέροια

28' - Δοκάρι για τον ΟΦΙ, έπειτα από γυριστό του Χύσι!

27' - Μεγάλη φάση για τον ΟΦΙ, το σουτ του Αναστασόπουλου εντός της περιοχής, δύσκολα σε κόρνερ ο Βοσνιάδης

* Έχει ανεβάσει τις γραμμές του ο ΟΦΙ, πατάει ευκολότερα περιοχή άλλα δεν μπορεί να φτιάξει σημαντική φάση για γκολ

24' - Στο έδαφος από μαρκάρισμα ο Αποστολόπουλος, ''παίζεται'' από τον διαιτητή της αναμέτρησης

23' - Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη από μακριά, κόρνερ για τον ΟΦΙ

Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο ΟΦΙ

13' - Πρώτη τελική για τον ΟΦΙ, μακρινό και άστοχο του σουτ του Αποστολόπουλου

10' - Άσχημο ξεκίνημα για τον ΟΦΙ, πιέζει η Βέροια

*Εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά πάσα από τον Πόζογλου με τον Πασά να ανοίγει από κοντά το σκορ με προβολή

6' - ΓΚΟΛ για την Βέροια, με σκόρερ τον Πασά

* Με τρεις στόπερ αγωνίζεται ο ΟΦΙ και τον Χύσι σε ρόλο σήμερα κεντρικού αμυντικού

1' - Έναρξη στον αγώνα

* Οι ενδεκάδες:

Βέροια (Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Γεωργιάδης, Μανιώτης, Μαραγκός, Μπλέτσας, Παυλίδης, Βεργώνης, Ταΐρης, Καραγιάννης, Πόζογλου, Πασάς.

Ιεράπετρα (Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Σμίλτος, Μάγκας, Χύσι, Σκόνδρας, Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Χαντί, Αποστολόπουλος.

* Oι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 3η θέση του πρωταθλήματος με 34 βαθμούς.