Ενημερωθείτε για την εξέλιξη των σαββατιάτικων αναμετρήσεων του κρητικού ομίλου στη Γ' Εθνική.

Τελικό αποτέλεσμα: Πανακρωτηριακός-ΣΥΝΚΑ 1-0

Τελικό αποτέλεσμα: Ρεθυμνιακός-Γιούχτας 1-4

Τελικό αποτέλεσμα: Πόρος-ΑΟΑΝ 0-1

Τελικό αποτέλεσμα: Ηρόδοτος-Επισκοπή 2-2

Ηρόδοτος-Επισκοπή: Ο Βακράκος από καλή θέση σούταρε, αλλά ο Χανιωτάκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε. Ευκαιρία για τον Ηρόδοτο να φτάσει στην ανατροπή σρο 91ο λεπτό.

*Τα αποτελέσματα έως τώρα:

Πόρος-ΑΟΑΝ 0-1
Πανακρωτηριακός-ΣΥΝΚΑ 1-0
Ρεθυμνιακός-Γιούχτας 1-4
Ηρόδοτος-Επισκοπή 2-2

Πόρος-ΑΟΑΝ - γκολ για τον Άγιο Νικόλαο: Ο Πυθαρούλης στο 81ο λεπτό με κοντινό σουτ, μετά από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, κάνει το 0-1.

*Ο ΠΟΑ έχει ρεπό και το πρωί του Σαββάτου έπαιξε φιλικό με τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ.

*Μπήκαμε στο 70ο λεπτό των αναμετρήσεων.

*Θυμίζουμε ότι η Επισκοπή είναι πρώτη με 19 βαθμούς και ο Ηρόδοτος δεύτερος με 15.

Ηρόδοτος-Επισκοπή: Πάνω-κάτω η μπάλα, εξαιρετικός ο ρυθμός μετά το 2-2.

Πόρος-ΑΟΑΝ 0-0
Ρεθυμνιακός-Γιούχτας 0-2

Ηρόδοτος-Επισκοπή - γκολ για τον Ηρόδοτο: Η ομάδα της Ν.Αλικαρνασσού φτάνει στην ισοφάριση! Στο 57ο λεπτό ο Τσακάνι με ωραία ατομική προσπάθεια ισοφαρίζει για το 2-2!

Ηρόδοτος-Επισκοπή - γκολ ο Ηρόδοτος: Ο Κοντογιάννης με ωραίο σουτ στο 54', σκοράρει και μειώνει για τους γηπεδούχους!

Ηρόδοτος-Επισκοπή: Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν στο β' μέρος με μεγάλη ευκαιρία για το 0-3, ενώ στη συνέχεια ο Ηρόδοτος ισορρόπησε και προσπαθεί να απειλήσει.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ

*Αποτελέσματα ημιχρόνου:

Ηρόδοτος-Επισκοπή 0-2

Ημίχρονο: Ηρόδοτος-Επισκοπή 0-2

Ημίχρονο: Πόρος-ΑΟΑΝ 0-0

Πανακρωτηριακός-ΣΥΝΚΑ 0-0

Ρεθυμνιακός-Γιούχτας - γκολ για τον Γιούχτα: Ο Βαρούχας διπλασιάζει τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους που παίρνουν ένα σημαντικό προβάδισμα.

Ηρόδοτος-Επισκοπή - Γκολ για την Επισκοπή: Ο Φάμπιο με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, μετά από εξαιρετική ενέργεια, κάνει το 0-2 για την Επισκοπή στο 27ο λεπτό!

Ηρόδοτος-Επισκοπή: Στο 26ο λεπτό ο Ντελία έχασε μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο να ισοφαρίσει!

Ρεθυμνιακός-Γιούχτας 0-1

Ηρόδοτος-Επισκοπή 0-1

Ηρόδοτος-Επισκοπή  - Γκολ η Επισκοπή: Στο 24ο λεπτό ο Ρότσα «κρέμασε» τον Μήτρου και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Ρεθυμνιακός-Γιούχτας - Γκολ για τον Γιούχτα: ο Μπαλντομπαλίεφ ανοίγει το σκορ για την ομάδα των Αρχανών.

9. Πόρος 2

*Η αγωνιστική γίνεται Σάββατο και όχι Κυριακή λόγω της επετείου του Πολυτεχνείου.

Ρεπό: ΠΟΑ

*Ο πρώτος γύρος ολοκληρώνεται στον κρητικό όμιλο της Γ’ Εθνικής και το «μενού» περιλαμβάνει ένα σπουδαίο ματς. Ο λόγος για το Ηρόδοτος-Επισκοπή.