Με ανατροπή στους «4» ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν της Λαμίας 3-2 και πέρασαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε συνδυασμό, έτσι, με το 0-0 του πρώτου ματς, προκρίθηκαν. Στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός τα… χρειάστηκε, αφού βρέθηκε να χάνει 0-1, ωστόσο στην επανάληψη έκανε την ανατροπή και συνεχίζει στο θεσμό.

Το σύνολο του Μάντζιου προηγήθηκε με προβολή του Αντέτζο στο 44’, όμως ο Χασάν ισοφάρισε στο 60’. Στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε ο Ρομανιτς με 2η κίτρινη για «θέατρο» και κάπου η... πλάστιγγα έγειρε υπέρ των γηπεδούχων.

Στο 71’ ο Χασάν είχε δοκάρι και στο 72’ ο Σισέ σημείωσε το 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Σισέ σκόραρε για το 3-1, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 90’ με πέναλτι του Βιγιάλμπα.