Μεγάλη πρόκριση για τον Ολυμπιακό

19:28 | 14/02/2019

Ο Ολυμπιακός πανηγυρίζει την πρόκριση του στα ημιτελικά του CEV Cup βόλεϊ ανδρών.

Οι Πειραιώτες νίκησαν στου Ρέντη 15-11 την Μπουργκάς στο «χρυσό» σετ, στο δεύτερο μεταξύ τους προημιτελικό. Οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν με 3-0 το εις  βάρος τους 1-3 του πρώτου αγώνα και πήραν το «εισιτήριο» για τους «4» στο τέταρτο σετ.

Οι παίκτες του Φερνάντο Μουνιόθ ουσιαστικά δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο σετ, καθώς τα επόμενα τρία τα κατέκτησαν πολύ εύκολα. Επόμενος αντίπαλος είναι η Τρεντίνο, με την οποία θα κοντραριστεί στις 26/2 στου Ρέντη και στις 5/3 στην Ιταλία.

Τα σετ: 25-23, 25-17, 25-19, 15-11