Ο… Γιαννάκης έγινε… Γιάνναρος!

SMS
15:17 | 21/05/2018

Ο αγώνας στο Παγκρήτιο είναι στο 73ο λεπτό και λίγα λεπτά νωρίτερα ο Κάιπερς με το 22ο εφετινό του τέρμα έδινε προβάδισμα στον Εργοτέλη. Ο προπονητής αποσύρει από το ματς τον Βέλγο και στη θέση του περνά τον Ιατρούδη.

Οι περισσότεροι μένουν με την απορία για αυτή την αλλαγή, καθώς ο Βέλγος είχε ακόμα ένα 20λεπτο για να βρει και πάλι δίχτυα, καθώς παρουσιάστηκε «μπαρουτοκαπνισμένος» από την απουσία του στα δυο προηγούμενα ματς. Με το που μπήκε στον αγώνα όμως ο Ιατρούδης, άλλαξε για καλά την εικόνα της ομάδας του και έγειρε τη πλάστιγγα υπέρ της…

Μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδό του τροφοδότησε τον Τσέλιο για το 3-1 και άλλα δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ανέβασε το σκορ στο 4-1. Μέσα σε ένα τετράλεπτο ο Ιατρούδης «σφράγισε» με την παρουσία του την αναμέτρηση δείχνοντας πως αποτελεί τη «Νουβέλ Βαγκ» του Εργοτέλη και αν συνεχίσει τη δουλειά, πάντα με το κεφάλι κάτω και με ταπεινοφροσύνη, μπορεί του χρόνου τέτοια εποχή να μιλάμε για τον… νέο Κάιπερς.

Εξάλλου τα... διαπιστευτήριά του ο Ιατρούδης, τα έχει καταθέσει καιρό τώρα.