20:21 | 15/09/2021

Ο ΟΦΙ επικράτρησε 2-1 του Εργοτέλη σε φιλικό

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη έδειξε ιδιαίτερα ανταγωνιστική και έβαλε δύσκολα στους «κιτρινόμαυρους.

Στην αντίπερα όχθη, Νίκος Μπαδήμας δοκίμασε για ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι αρκετούς ποδοσφαιριστές, βγάζοντας ακόμα περισσότερα συμπεράσματα για την

Το γκολ για τον ΟΦΙ πέτυχε ο Χιμένεθ που έκανε το 1-0, ενώ για τον Εργοτέλη είχε ισοφαρίσει με πέναλτι ο Κωστανάσιος στο 79ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τορίμπιο στο 81ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις ο Εργοτέλης έχασε πέναλτι με τον Αζίζι να νικιέται από τον τερματοφύλακα του ΟΦΙ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος (Τζελέπης 60'), Μήτσο, Σαρρής (Κόλα 46'), Ποζατζίδης (Αζίζι 60'), Ντουμάνης (Νικολακάκης 60'), Σερβιλάκης (Κατσούρι 54'), Πέϊος (Θεοδωράκης 80'), Βουτσάς (Δασκαλάκης 70'), Μπουτσάκης (Πακιουφάκης 80'), Κωστανάσιος (Σπυριδάκης 80'), Kwateng (Νεράλ 46')

ΟΦΙ (Στάϊκος Βεργέτης): Μανουσάκης (Κασσωτάκης 60'), Κοντοές (Καρδάρης 53'), Ντελορέντζι, Χιντζίδης, Ντιλορέντζο (Κατάλλντι 60'), Κόλν (Αντερέγκε 46'), Μεσσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ (Ψάνης 60'), Τοριμίνο Χιμένεθ