Οι μικροί του ΟΦΗ έδειξαν τον δρόμο

13:40 | 12/09/2020

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα η Κ19 του ΟΦΗ, με την ανδρική ομάδα να κάνει πρεμιέρα λίγο αργότερα (18.00 - Capitano.gr).

Καλύτεροι οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή στο πρώτο ημίχρονο, στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό στο ΒΑΚ, δύο δοκάρια και καλή εμφάνιση στην επανάληψη για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Όμιλος ήταν εκείνος που πανηγύρισε τη νίκη με 1-0, χάρη σε γκολ του Φωτιάδη στην τελευταία φάση του αγώνα, ο οποίος αντικατέστησε τον Κορνηλάκη (τραυματισμός) στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σημαιάκης (75’ Αποστολάκης), Γαιτάνης (75’ Βιτώρος), Γωνιωτάκης (60’ Χνάρης), Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης, Λέλεκας, Σκέντζος (60’ Μπερικάκης), Μπέρκης, Κορνηλάκης (λ.τ. Φωτιάδης).