Ούτε τώρα το Ρέθυμνο Cretan Kings!

18:03 | 19/10/2019

Ήττα (70-67) από τον Πανιώνιο με τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο για την κρητική ομάδα

Με τρίποντο του Μουχάμαντ Πάσαλιτς ένα δευτερόλεπτο πριν από το τέλος, ο Πανιώνιος κατάφερε να... σπάσει το ρόδι στη φετινή ΕΚΟ Basket League και να νικήσει στο «Σοφία Μπεφόν» το Ρέθυμνο με 70-67! Xωρίς νίκη η κρητική ομάδα για ακόμα μια αγωνιστική.

H ομάδα του Ζιάγκου ξεκίνησε άσχημα το παιχνίδι, στη συνέχεια προσπάθησε να ''μαζέψει'' την διαφορά και με ένα εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα. Σε εκείνο το διάστημα σημείωσε 25 πόντους με τον Πανιώνιο μόλις 14! Όμως, η αστοχία στην τελευταία περίοδο έπαιξε το ρόλο της με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πολλές ευκαιρίες για να καθαρίσουν το ματς όμως το τρίποντο του Πάσαλιτς ένα δευτερόλεπτο και κάτι πριν το τέλος, έκρινε το ματς και άφησε ουραγό το Ρέθυμνο.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 32-29, 47-54, 70-67.