Παραμένει χωρίς νίκη το Δειλινό

15:12 | 24/01/2019

Ηττήθηκε το βράδυ της Τετάρτης (23/01) από την Χαλκίδα με 75-66 σε εξ αναβολής αναμέτρηση στο Λίντο

Ούτε τώρα για την ομάδα μπάσκετ του Δειλινού. Το σύνολο του Γιώργου Γωνιωτάκη αντιμετώπισε στο Λίντο την ΑΕΕΠ Χαλκίδα και γνώρισε την ήττα με 75-66. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από την αρχή, ωστόσο οι γηπεδούχοι κρατούσαν επαφή με το σκορ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 35-39. Στη γ' περίοδο η Χαλκίδα κράτησε το προβάδισμα της με τον Γουμενάκη να είναι σε ακόμα ένα παιχνίδι πολύ καλός για το Δειλινό και να κρατάει στο ματς το Δειλινό. Όμως, η εμπειρία του Γκιζογιάννη μέτρησε κυρίως στα τελευταία λεπτά και έτσι η Χαλκίδα κέρδισε και η κρητική ομάδα συνεχίζει το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής χωρίς νίκη.

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 20 (4), Μπορμπίδης 2, Αντωνογιαννάκης 8, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς, Γρύλλης 10 (2), Λεφής 10, Εκίζογλου, Κυρίτσης 11(1), Γκουτσίδης 3, Σπηλιόπουλος 2.

ΑΕΕΠ/ΧΑΛΚΙΔΑ (Μελέτης): Κουτσογιάννης 9 (2), Σέττος 8 (2), Ξιούρας 11 (1), Μανιάτης 18 (4), Γκιζόγιαννης 23(1), Καραμπέκης 2, Γεωργουσόπουλος 4