«Περίπατος» στο Αίγιο για την Κ19 του ΟΦΗ

19:00 | 14/03/2018

Η Κ19 του ΟΦΗ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκησε εύκολα 0-4 τον Παναιγιάλειο σε εξ’ αναβολής ματς του πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Οι «ασπρόμαυροι» ήταν ανώτεροι και στο πρώτο μέρος προηγήθηκαν 0-1. Στην επανάληψη… πάτησαν το γκάζι και πέτυχαν 3 ακόμη τέρματα. Δύο γκολ σημείωσε ο Νοικοκυράκης κι από ένα οι Κουράκης και Καλαϊτζάκης. Την Κυριακή η ομάδα του Ηρακλείου θα υποδεχτεί στο ΒΑΚ τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

K19 ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Κοκολογιάννης (28’ λ.τ. Περδίκης), Πλουμής, Λαγουδάκης, Ρουσσάκης (85’ Ζερβάκης), Σουρνάκης (73’ Κορνάρος), Λαμπριανίδης, Καλαιτζάκης, Σταυρακάκης (80’ Κουγιουμτζής), Νοικοκυράκης, Κουράκης (75’ Μαρινάκης).

«Ήταν μια άνετη νίκη με καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Συνεχίζουμε…», ανέφερε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, ο προπονητής της Κ19 Βασίλης Κρασανάκης.