Πρώτη φορά «πληγώνεται» στο τέλος…

15:28 | 23/04/2018

Το τέρμα του Ξύδα στο 93’ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 του αγώνα ΑΟΧ/Κισσαμικός-ΟΦΗ, ήταν το πρώτο που δέχεται στο τέλος ο Όμιλος και του στοιχίζει βαθμούς…

Δεν είναι εξάλλου και πολλά τα γκολ που έχει δεχθεί μέχρι τώρα ο ΟΦΗ, μόλις 13, κάτι που τον κάνει μαζί με τον Άρη να διαθέτουν τις καλύτερες άμυνες του πρωταθλήματος. Σε καθυστερήσεις αγώνα, το γκολ στο ματς των Περιβολίων ήταν το δεύτερο, με το πρώτο να είναι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στις Σέρρες, το οποίο όμως ήταν «ανώδυνο», καθώς ήταν ήδη τότε 0-2 μπροστά στο σκορ.

Σκόρερ τότε ήταν ο Τσελεπίδης, ο οποίος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων απλά διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Γενικά ο ΟΦΗ δεν δέχεται γκολ στα τελευταία λεπτά. Πέραν αυτών των δύο, στο τελευταίο δεκάλεπτο των ως τώρα αγώνων του, έχει δεχθεί άλλα δυο γκολ. Στον αγώνα με την Καλλιθέα στο Ηράκλειο, με τον ΟΦΗ να νικά 2-1 και το γκολ του Ανδρέου στη Λάρισα και τον αγώνα με τον τοπικό Απόλλωνα, το οποίο στοίχησε την ήττα με 1-0.