Στο κόλπο της ανόδου ο Εργοτέλης!

17:26 | 05/05/2021

Σπουδαία νίκη της κρητικής ομάδας (1-0) στη Λιβαδειά - τα Χανιά κέρδισαν τον Ιωνικό, χαμός στην βαθμολογία

Ο Μπουτσάκης κέρδισε πέναλτι, ο Μανουσάκης το εκτέλεσε εύστοχα και έτσι στο 74' ο Εργοτέλης σημείωσε το γκολ νίκης απέναντι στον Λεβαδειακό. Οι φιλοξενούμενοι με κορυφαίο τον τερματοφύλακα Κατσιμήτρο, ο οποίος απέκρουσε 2 τετ - α - τετ στο πρώτο ημίχρονο, είχαν τις στιγμές στο πρώτο 45λεπτο (τις έχασε ο Κόνραντ) αλλά και στην επανάληψη και εν τέλει πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη στη Λιβαδειά.

Στα Χανιά το αυτογκόλ του Παπαγεωργίου στο 68' έκρινε την αναμέτρηση με την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου να παίρνει τη νίκη ενώ στη Ρόδο ο Καπνίδης (74') με ένα υπέροχο γκολ έστειλε την Ξάνθη στην 2η θέση. Δείτε τα αποτελέσματα και την βαθμολογία μετά την 2η αγωνιστική