Θα τριτώσει του Ναμπί στο Φάληρο;

SMS
09:18 | 01/07/2020

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Ολυμπιακό και ο Αντίλ Ναμπί θα βρεθεί για τρίτη φορά στο φαληρικό γήπεδο.

Αυτό δεν συνιστά είδηση, ωστόσο είδηση θα είναι αν καταφέρει να σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο ματς στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο αντίπαλο. Ο Άγγλος μέσος έχει δημιουργήσει παράδοση κόντρα στους Πειραιώτες μετρώντας δύο γκολ και μάλιστα με εντυπωσιακά σουτ.

Το πρώτο ήταν στις 25/02/2019 στην ήττα με 5-1. Ο Ναμπί είχε μειώσει με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή σε 4-1 στο 57ο λεπτό.

Λίγους μήνες αργότερα, στο εφετινό πρωτάθλημα και συγκεκριμένα για την κανονική περίοδο, ο Ναμπί πάλι σκόραρε, ξανά με τρομερό σουτ, στην ήττα του ΟΦΗ με 2-1 (είχε ισοφαρίσει προσωρινά). Ήταν 19 Οκτωβρίου 2019.

Ο ΟΦΗ φιλοξενείται απόψε από τους «ερυθρόλευκους» (21:30) και μένει να δούμε αν ο Άγγλος μέσος συνεχίσει το σερί του, αφού μοιάζει με... Ταύρο όταν βλέπει κόκκινο.