8 λεπτά ήταν αρκετά για το Περιστέρι

19:57 | 25/04/2021

Στον επαναληπτικό αγώνα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Stoiximan Basket League, το Περιστέρι κατάφερε μέσα σε 8 λεπτά να «λυγίσει» την πίεση της Λάρισας, φτάνοντας έτσι σε μια άνετη νίκη με 80-56.

Το Περιστέρι με εξαιρετική παρουσία και στις δυο πλευρές του γηπέδου ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, κατάφερε να "λυγίσει" την αντίσταση της Λάρισας, κερδίζοντας με 80-56 για τον επαναληπτικό αγώνα της 8ης "στροφής" στο πρωτάθλημα της Stoiximan Basket League.

Έτσι, η ομάδα των "Δυτικών Προαστίων" ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος στην 6η θέση με ρεκόρ 10-11, ενώ από την άλλη πλευρά η Θεσσαλική ομάδα "έπιασε" τον στόχο της, ο οποίος ήταν η παραμονή στην κατηγορία, τελειώνοντας με ρεκόρ 6-15.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 39-35, 63-44, 80-56

Δεκάλεπτα: 20-20, 39-35, 63-44, 80-56
Περιστέρι (Σωτήρης Μανωλόπουλος): Σκορδίλης 2, Petteway 12 (2), Τσαϊρέλης 10, Ford 18 (3), Σαλούστρος 4, Καράμπελας, Mc Lean 14, Jones 9, Crockett 7 (1). Μάντζαρης 4 (1).
Λάρισα (Νίκος Παπανικολόπουλος): Huggins 7 (1), Washington 15 (3), Rush 2, Κώττας 2, Καμάρας, Τσιούλκας, Washpun 8, Καμπερίδης 2, Μούρτος 13, Σπυρόπουλος 2, Παπαδάκης 5, Gordon.