14:58 | 13/05/2018

Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση ΑΕ Καραϊσκάκης-ΟΦΗ για την 31η αγωνιστική της Football League.

To Capitano.gr  σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ΑΕ Καραϊσκάκης-ΟΦΗ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Ποτουρίδης θα βρει έξυπνα τον Ντίνα και αυτός με το δεύτερο προσωπικό του γκολ θα βάλει μπροστά τον ΟΦΗ 1-2!

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Ντίνας με ωραία προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ραχιώτη και θα ισοφαρίσει 1-1 για την κρητική ομάδα!

72' Σέντρα σουτ του Ντίνα, δύσκολη επέμβαση από τον τερματοφύλακα της ΑΕ Καραϊσκάκης.

70' Δεύτερη αλλαγή και για τους γηπεδούχους, με τον Χούσο να αντικαθιστά τον Κόλινς.

66' Δεύτερη αλλαγή για την κρητική ομάδα, ο Παπαστεριανός θα αφήσει τη θέση του στον Λεάλ.

64' Κίτρινη κάρτα ο Παπαστεριανός.

63' Κεφαλιά του Μακρή, θα απομακρύνει ο Στρέζος.

62' Κίτρινη κάρτα ο Ψιάνος.

60' Κίτρινη κάρτα ο Παπανίκου.

58' Σέντρα σουτ του Κόλινς από την αριστερή πλευρά, δύσκολα σε κόρνερ οι αμυντικοί, ενώ η μπάλα είχε τροχιά προς την εστία.

55' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Κουτσιανικούλη ο Κοέλιο.

52' Γέμισμα του Κόλινς προς τον Λουκίνα, η κεφαλιά του θα καταλήξει άουτ.

49' Ωραία κίνηση και σουτ του Βουό, η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Με μια αλλαγή για την ΑΕ Καραϊσκάκης ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, καθώς στη θέση του Καψάλη πέρασε ο Μπεκατώρος. Ο ΟΦΗ συνεχίζει με τους ίδιους παίκτες με τους οποίους άρχισε τον αγώνα.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45' Σουτ του Παπαστεριανού, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕ Καραϊσκάκης! Μετά από σουτ του Μακρή και απομάκρυνση της μπάλας από τον Νάστο, αυτή κατέληξε στον Ψιάνο και με κοντινό πλασέ βάζει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

41' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, αλλά το σουτ που έκανε, έφυγε άουτ!

33' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη για διαμαρτυρία.

31' Σέντρα του Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Μάνου από πλεονεκτική θέση, εντυπωσιακή επέμβαση του Ραχιώτη.

21' Κίτρινη κάρτα στον Βουό για φάουλ.

11' Σουτ του Κουτσιανικούλη από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.

10' Κόρνερ του Μακρίδη, κεφαλιά του Νικολόπουλου, έξω η μπάλα.

9' Πρώτη ουσιαστικά επιθετική προσπάθεια στον αγώνα από τους γηπεδούχους, με τον Λουκίνα να σουτάρει από καλή θέση, τον Στρέζο όμως να διώχνει ψύχραιμα σε κόρνερ.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Δίχως εκπλήξεις η ενδεκάδα του ΟΦΗ, με τερματοφύλακα τον Στρέζο, αριστερά στην άμυνα τον Μπολάκη, δεξιά τον Αργυρόπουλο και στόπερ τους Ποτουρίδη και Κομεσίδη. Στη μεσαία γραμμή είναι οι Νάστος, Παπαστεριανός, με τους Ντίνα και Κουτσιανικούλη πιο μπροστά, ενώ στην επίθεση είναι οι Μάνος και Βουό.

* Ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ Γιώργος Μακρής, αγωνίζεται στην ομάδα της Άρτας. Επίσης και ο Στέλιος Μακρίδης, ο οποίος δοκιμάστηκε πέρσι το καλοκαίρι, αλλά τελικά δεν έκανε συμβόλαιο.

* Πολύ λίγος ο κόσμος στο γήπεδο. Μεταξύ αυτών και περίπου 30 φίλαθλοι του ΟΦΗ, από την ευρύτερη περιοχή!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕ Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης, Καραγιαννίδης, Νικολόπουλος, Μακρής, Ψιάνος, Κόλινς, Μακρίδης, Ρανγκέλοφ, Λουκίνας.

Αναπληρωματικοί: Σιαραβάς, Χρουσέιλ, Μπεκατώρος, Χούσος, Δημητριάδης, Κυριάκης, Ευαγγέλου.

ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Ντίνας, Βουό, Μάνος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.

Αναπληρωματικοί: Γιαγκιόζης, Βαφέας, Λεάλ, Κοέλιο,Περογαμβράκης, Πουρτουλίδης, Μαχαίρας.

Διαιτητής του αγώνα ο Καρατέρπος από την Κοζάνη, με επόπτες τους Νταλούκα (Τρικάλων) και Καλαμπόκη (Αιτωλοακαρνανίας). Τέταρτος θα είναι ο Πουλημάς (Κέρκυρας).

* Πηγή φωτογραφίας: ofi1925.gr