ΑΕΚ-Λαμία 3-0: Το «καθάρισε» από το α' ημίχρονο

21:30 | 12/11/2023

Εύκολα η ΑΕΚ τη Λαμία, 3-0 στην OPAP Arena.

Η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες στη Super League καθώς επικράτησε της Λαμίας στην «OPAP Arena» στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα έφτασε τους 24 βαθμούς και πλησίασε στον έναν βαθμό από την κορυφή.

Ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το 1-0 στο 11' ενώ ο Σέρχιο Αραούχο στο 36' με πολύ όμορφη ενέργεια έκανε το 2-0. Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Αργεντίνου μετά από αυτό κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ τον περασμένο Αύγουστο για τα προκριματικά του Champions League. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πέτρος Μάνταλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων

Όσον αφορά την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου παρέμεινε σταθερά στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 15 βαθμούς σε 11 αγώνες.