19:06 | 23/02/2020

Live ενημέρωση για το ματς του ΟΦΗ στο άδειο, λόγω τιμωρίας, ΟΑΚΑ.

*Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ δεν ήταν καλός και έχασε 3-0 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

*Έψαξε την κάρτα ο Κροάτης της ΑΕΚ.

*91': Ο Λιβάια αντίκρισε 2η κίτρινη και αποβλήθηκε.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο ματς.

*Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά στο ΟΑΚΑ.

*85': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μαρινάκης στη θέση του Μπράουν.

*81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμόες στη θέση του Μάνταλου.

*80': Το πλασέ του Ναμπί ήταν "χλιαρό" και κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιντώτα.

*77': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παουλίνιο στη θέση του Μπακάκη.

*Ούτε η είσοδος των Νέιρα και Ναμπί έχει ουσιαστικά βοηθήσει τον ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να δημιουργήσει καλή στιγμή μέχρι τώρα και η ΑΕΚ κρατάει άνετα το υπέρ της προβάδισμα.

*67': Αλλαγή και για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο στη θέση του τραυματία Ολιβέιρα.

*67': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω οι Βαζ, Μεγιάδο και μέσα οι Νέιρα και Ναμπί.

*Μόλις 3 τελικές έχει ο ΟΦΗ, αλλά καμία απ' αυτές δεν είναι μεγάλη ευκαιρία.

*62': Σε φάση διαρκείας, Σεμέντο και Φιγκεϊρέντο δεν κατάφεραν να τελειώσουν σωστά τη φάση.

*57': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να κάνει φάση.

*54': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Χουλτ σέντραρε, ο Μάνταλος μόνος έκανε την κεφαλιά και ο Σωτηρίου έκανε τρομερή απόκρουση.

*Ο ΟΦΗ δείχνει να έχει μπει πιο καλά στο δεύτερο μέρος.

*48': Το φάουλ του Βαζ δεν ανησύχησε τον Τσιντώτα.

*Με τις ίδιες ενδεκάδες ξεκίνησαν στην επανάληψη οι δύο ομάδες.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Ο ΟΦΗ είναι πολύ κακός και χάνει 3-0.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*Τελευταίες στιγμές του πρώτου μέρους και ο ΟΦΗ δεν έχει κάνει ακόμη επικίνδυνη φάση.

*Η ΑΕΚ φτάνει με άνεση απέναντι από τον Σωτηρίου.

*Τίποτα δεν πάει καλά για τον Όμιλο, που πρέπει να βελτιώσει την εικόνα του.

*Στην προσπάθεια του να πάρει την κατοχή, ο ΟΦΗ ανεβάζει ψηλά την άμυνα του και αυτό το έχει πληρώσει ακριβά.

*ΓΚΟΛ 3-0 Συμβουλεύεται το VAR o Τάσης, το γκολ μετράει και 3-0 για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα ξεκίνησε από κανονική θέση.

*29': Σε αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Βέρντε σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

*Ο Τάσης δεν τιμωρεί το σκληρό παιχνίδι της ΑΕΚ

*Χωρίς καλή στιγμή μέχρι τώρα στο παιχνίδι ο ΟΦΗ.

*21': Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε βγήκε τετ α τετ, πλάσαρε και ο Σωτηρίου απέκρουσε σωτήρια.

*Οι παίκτες του Σίμου προσπαθούν στα τελευταία λεπτά να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους.

*Πολύ άσχημο ξεκίνημα στο ματς για τον ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να δημιουργήσει πρϋποθέσεις απειλής.

*"Υπνωτισμένος" στο ξεκίνημα ο ΟΦΗ βρίσκεται με το... καλημέρα του ματς σε δύσκολη θέση.

*Οι αμυντικοί... κοιτούσαν τον Βέρντε και αυτός με έξυπνο πλασέ σημείωσε το 2-0.

*7': ΓΚΟΛ 2-0

*Η μπάλα χάθηκε έξω από την περιοχή, ο Λιβάια σέντραρε και ο Μάνταλος αφύλακτος με κεφαλιά σημείωσε το 1-0.

*5': ΓΚΟΛ 1-0

*1': Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ολιβέιρα έπιασε την κεφαλιά και ο Σωτηρίου έδιωξε δύσκολα σε νέο κόρνερ.

*1': Σημαντική στιγμή για την ΑΕΚ. Από σέντρα του Λιβάια στα 15 δευτερόλεπτα, ο Μάνταλος σούταρε και ο Σωτηρίου έδιωξε σε κόρνερ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Γίνεται η επίσημη είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

*Ο ΟΦΗ αν καταφέρει, μάλιστα, να νικήσει, θα "πιάσει" τον Άρη στη βαθμολογία και θα "παλέψει" μαζί του για την 5η θέση, με τον Όμιλο να έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία.

*Το ματς θα διευθύνει ο Τάσης (Ηπείρου), με βοηθούς τους Ακρίβο (Αθηνών) - Μ. Δημόπουλο (Δυτ. Αττικής). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Βρέσκας (Πιερίας), VAR ο Γκορτσίλας (Μακεδονίας) και AVAR ο Μωϋσιάδης (Ηπείρου).

*Το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, αφού η ΑΕΚ είναι τιμωρημένη.

* Ο ΟΦΗ με "διπλό" στο ΟΑΚΑ "κλειδώνει" από σήμερα την παρουσία του στα πλέι οφ, ό,τι και αν γίνει στα ματς της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου.

*Τα προβλήματα είναι δύο για τον Σίμο, αφού δεν υπολογίζει στον ανέτοιμο Σακόρ και στον τραυματία Φερέιρα.

*Ο Μαρινάκης, βέβαια, ταλαιπωρήθηκε από ίωση και ο Νέιρα από τραυματισμό και ο 42χρονος τεχνικός προτίμησε να τους κρατήσει στον πάγκο.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιάδο και Βίκτορ είναι τα δύο αμυντικά χαφ και τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει ο Βαζ.

Στις πτέρυγες της επίθεσης θα παίξουν οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Στον πάγκο για τον ΟΦΗ βρίσκονται οι: Γουάλι, Νάστος, Νέιρα, Ναμπί, Μάνος, Στάικος, Μαρινάκης.

*Δείτε εδώ σε ποιο κανάλι μπορείτε να δείτε τον αγώνα.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Λόπες, Χουλτ, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Βέρντε, Λιβάγια, Ολιβέιρα.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Βίκτορ, Μεγιάδο, Βαζ, Τσιλιανιδης, Σεμέντο, Φιγκεϊρέντο.