​ΑΕΚ-Ολυμπιακός 2-3: Δείτε τα γκολ του ντέρμπι

21:46 | 21/11/2021

Με πρωταγωνιστή τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-2 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και αποσπάστηκε με διαφορά έξι βαθμών στην κορυφή της κατάταξης, μετά τη 10η αγωνιστική της Super League.

Το σκορ άνοιξε ο Αγκιμπού Καμαρά στο πρώτο λεπτό, ισοφάρισε ο Αραούχο στο 12΄ και ακολούθησαν τα δύο γκολ του Μαροκινού που έκριναν την αναμέτρηση στο 35ο και το 70ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αραούχο στο 79΄.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι (74' Χατζησαφί), Μισελέν, Βράνιες, Μήτρογλου, Σιμάνσκι (74' Γέβτιτς), Σιμόες (87' Λε Ταλέκ), Μάνταλος, Γκαρσία (46' Αμραμπάτ), Τσούμπερ (74' Ανσαριφάρντ), Αραούχο

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βαλτσίκ, Μ.Καμαρά (87' Μπα), Σισέ, Εμβιλά, Ονιεκούρου (68' Μπουχαλάκης), Παπασταθόπουλος, Λαλά, Ρέαμποτσιουκ, Α. Καμαρά, Μασούρας (85' Λόπες), Ελ Αραμπί (85' Τικίνιο)