Ακόμα ένας πρόωρος αποκλεισμός για Σάκκαρη

09:00 | 17/08/2022

Η Μαρία Σάκκαρη επιβεβαίωσε ότι δεν είναι σε καλή περίοδο το τελευταίο διάστημα και στο Σινσινάτι, καθώς ηττήθηκε από την Καρολίν Γκαρσία με 2-1 σετ για τον πρώτο γύρο του Σινσινάτι.

Η Μαρία Σάκκαρη αν και έκανε μια τεράστια ανατροπή στο tie-break του 2ου set δεν κατάφερε να προχωρήσει στο Σινσινάτι Open γνωρίζοντας την ήττα από τη Γαλλίδα και Νο35 του κόσμου, Καρολίν Γκαρσία με 7-6(2), 6-7(6), 6-1 μετά από 2 ώρες και 20 λεπτά.

Για τη Σάκκαρη αυτή ήταν η 4η ήττα στα τελευταία 5 παιχνίδια με τη μοναδική νίκη από το Wimbledon και μετά να είναι εκείνη κόντρα στη Σλόαν Στίβενς στην πρεμιέρα της στο Τορόντο.

Πηγή: Tennis24