Aκόμα μια εκτός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ

19:22 | 04/12/2022

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη ηττήθηκε στην Βούλα από τον Πρωτέα με 82-75

Έπειτα από ένα παιχνίδι με διακοπή, ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε στη Βούλα και ηττήθηκε με 75-82. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη βρέθηκε με 13 πόντους πίσω στην πρώτη περίοδο, μάζεψε την διαφορά στην 3η περίοδο (59-58), πήρε και προβάδισμα 5 λεπτά πριν το τέλος, όμως οι αποφάσεις των διαιτητών αλλά και το γεγονός ότι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες λύσεις στο τέλος και κατάφεραν και πήραν τη νίκη. Έξι ήττες πλέον σε 9 ματς για την κρητική ομάδα, στο 7-2 πήγε ο Πρωτέας. Κορυφαίος ο Μποχωρίδης με 32 πόντους, ο οποίος αποβλήθηκε μαζί με τον Τσερκιτζόγλου (διακοπή στο ματς με ένταση), στα τελευταία λεπτά του ματς.

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Κουτσοδήμος, Μαρουδιάς

Δεκάλεπτα: 27-14, 51-36, 59-58, 82-75

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 10 (2), Τσακναρίδης, Κυριλής 10 (1), Καραμαλέγκος Γ. 8 (2), Ματσάγγος 8, Γάργαλης 18 (2), Σκορδάς 9, Βεσκούκης 2, Καραμαλέγκος Ηλ. 13 (3), Βισνιέβσκι 4.

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 32(2), Μπουλάτοβιτς 17(3), Τσερκιτζόγλου 6(2), Μηλαθιανάκης, Πέτρου, Πρωτογεράκης
5, Σταμπούλης 13(3), Αναστασάκης , Πάλλης 2, Θεοδωρίδης.