Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έσωσε την ομάδα του κόντρα στον Γιώργο Δώνη

19:38 | 03/02/2023

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις κατάφερε να γλιτώσει την Αλ Νασρ από την ήττα από την Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη - Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο έχασε δύο βαθμούς στη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στη Σαουδική Αραβία.

Η ομάδα του Πορτογάλου σταρ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη για την 15η αγωνιστική, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να της χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90+3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Τέγιο άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό για την ομάδα του Γιώργου Δώνη, με τον Ταλίσκα να ισοφαρίζει στο 42′ και τον Ρονάλντο να έχει δοκάρι λίγο αργότερα.

Στο 58′ ο Μπεντέμπκα έβαλε ξανά μπροστά την Αλ Φατέχ, με τον Ρονάλντο να διαμορφώνει με πέναλτι το τελικό σκορ.

Η Αλ Φατέχ έφτασε τους 22 πόντους και βρίσκεται στην 6η θέση. Από την άλλη, η ομάδα του Ρονάλντο φιγουράρει στην κορυφή του πρωταθλήματος με 34 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΛ ΦΑΤΕΧ: Ρίνε, Αλζουμπαϊντί, Ντοχαΐμ, Σααντάνε, Μπουχουμαΐντ, Μπεντέμπκα, Πέτρος, Αλ Φουχαΐντ, Τέγιο, Αλ Κουλαΐφ, Αλ Μπουραϊκάν.

ΑΛ ΝΑΣΡ: Ρόσι, Αλ Γκανάμ, Αλ Αμρί, Αλ Ουτζάμι, Κόναν, Γκουστάβο, Αλκαϊμπάρι, Γάνια, Ταλίσκα, Γκραρέμπ, Ρονάλντο.