Ανοιχτοί λογαριασμοί σε όλους τους επαναληπτικούς του Europa League

08:58 | 08/04/2022

Ρεσιτάλ ισοπαλιών και μάλιστα με το ίδιο σκορ (1-1) σημειώθηκαν στους τρεις από τους τέσσερις πρώτους αγώνες της προημιτελικής φάσης Europa League, με αποτέλεσμα σε όλες τις σειρές η πρόκριση να παραμένει ορθάνοιχτη.

Μοναδικός σύλλογος που εκμεταλλεύτηκε την έδρα του ήταν η Μπράγκα, που με γκολ του Ρουίς στο 40ό λεπτό υπέταξε με 1-0 τους Ρέιντζερς στη Βόρεια Πορτογαλία κι έχει ένα μικρό προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στη Γλασκόβη.

Η Μπαρτσελόνα έφυγε με ισοπαλία από τη Φρανκφούρτη απέναντι στην Άιντραχτ, καθώς αν και δέχθηκε πρώτη γκολ κατάφερε να μείνει αήττητη για 14ο συνεχή αγώνα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Γουέστ Χαμ έχασε με κόκκινη τον Κρέσγουελ, όμως προηγήθηκε απέναντι στη Λιόν αν και δεν κατάφερε με παίκτη λιγότερο να κρατήσει τη νίκη.

Μεγάλο παιχνίδι με πολλές φάσεις και δοκάρια έγινε στη Λειψία, όπου η Αταλάντα είχε τις ευκαιρίες της, προηγήθηκε αλλά οι «Ταύροι» ισοφάρισαν και η ρεβάνς στο Μπέργκαμο προβλέπεται συγκλονιστική.

Οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν στις 14 Απριλίου.