Άντεξε ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός

21:53 | 06/11/2019

Οι «ερυθρόλευκοι» λύγισαν στην επανάληψη και έχασαν 2-0 από την Μπάγερν Μονάχου.

Η ομάδα του Μάρτινς έκανε μια καλή προσπάθεια, η οποία, ωστόσο, δε στάθηκε αρκετή και έτσι παραμένει ακόμη χωρίς νίκη στους ομίλους του Champions League.

Η πρόκριση, επομένως, στους «16» απομακρύνθηκε αρκετά και πλέον αντικειμενικός στόχος είναι οι «32» του Europa League.

Ο Ολυμπιακός απείλησε στο 16’ με τον Ραντζέλοβιτς, αλλά οι Γερμανοί είχαν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης.

Έκαναν πολλές ευκαιρίες και στο 45’ είχαν δοκάρι με τον Παβάρ, ωστόσο το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

Στην επανάληψη, βέβαια, οι Πειραιώτες δεν άντεξαν και δέχτηκαν δύο τέρματα. Στο 69’ ο Κομάν σέντραρε και ο Λεβαντόφσκι από κοντά άνοιξε το σκορ.

Στο 89’, τέλος, μετά από λάθη της άμυνας, ο Πέρισιτς από κοντά δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 2-0.

Στο άλλο ματς που ξεκίνησε νωρίτερα, η Γιουβέντους επιβλήθηκε 1-2 της Λοκομοτίβ Μόσχας.

Οι Ιταλοί προηγήθηκαν στο 4’ με τον Ράμσεϊ, αλλά ο Μίραντσουκ στο 12’ ισοφάρισε. Στις καθυστερήσεις του αγώνας, πάντως, ο Κόστα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.