«Απέδρασε» από την Χαλκιδική ο ΟΦΙ!

17:02 | 03/11/2019

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Ιεράπετρας, νίκησε 2-0 την Τρίγλια στην Χαλκιδική

Με ένα γκολ στην αρχή του παιχνιδιού και ένα στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, ο ΟΦΙ επικράτησε της Τρίγλιας στην Χαλκιδική και επέστρεψε, έτσι, στις νίκες, έπειτα από τα δύο πρόσφατα ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Mόλις στο 6' ο ΟΦΙ με σουτ του Μηνά και με την βοήθεια του... αέρα, έκανε το 0-1 και στη συνέχεια διαχειρίστηκε άψογα το ματς μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στις αρχές του β' μέρους, η Τρίγλια προσπάθησε να ισοφαρίσει με τον Παπαδόπουλου στο 72' να καθαρίζει το ματς με μακρινό σουτ το παιχνίδι και την ομάδα της Ιεράπετρας να παίρνει ένα πολύτιμο ''τρίποντο''. Mάλιστα το έργο του ΟΦΙ έγινε ευκολότερο, όταν ο Μενεγκάλι τραυματίστηκε, βγήκε εκτός αγώνα ενώ είχαν πραγματοποιηθεί και οι τρεις αλλαγές.

Συνθέσεις:

Τρίγλια(Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Μιλκούδης, Μενεγκάλι, Μιλκούδης, Σγουρής, Κουρέλλας, Έππας, Ζορμπάς, Λεμονής, Μπουλγουρίδης, Ντούγκα, Παπαδημητρίου

ΟΦ Ιεράπετρας: Καραγκιολίδης, Μηνάς, Μπάλμπης, Σεχου, Τζελεπης, Ζμίλτος, Βογιατζής, Σκονδρας, Κατσικωκέρης, Παπαδόπουλος, Αναστασόπουλος

LIVE: Τρίγλια - ΟΦΙ 0-2 (Τελικό)