Απίστευτη ανατροπή των Τρικάλων στα Χανιά!

16:51 | 07/02/2021

Μέσα σε δύο λεπτά στο τελευταίο διάστημα του αγώνα, η ομάδα των Χανίων έχασε το ματς μέσα από τα... χέρια της

Στο 41΄ο Διαμαντόπουλος ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Κάρλος, με την μπάλα να βρίσκει το χέρι του Σουλιώτη, με αυτό τον τρόπο τα Χανιά άνοιξαν το σκορ. Η κρητική ομάδα έλεγχε το παιχνίδι μέχρι και το τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα όπου εκεί άλλαξαν όλα. Στο 83', έπειτα από φάουλ του Παπαγεωργίου, ο Σουλιώτης με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ ένα λεπτό μετά, ο Αλμπάνης με πλασέ έπειτα από αδράνεια των αμυντικών διαμόρφωσε το 1-2. Στο 94' έχασε τεράστια ευκαιρία ο Μασένα, απέκρουσε ο Γιακουμής.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ανδρέου, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας (88' Βρεττός) Παναγιωτούδης, Κάρλος (66' Μασένα), Σουντουρά (58' Μπραμπίγια), Βασιλόγιαννης (88' Κάσσος), Διαμαντόπουλος.

Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής (80' Καρούνγκα), Νιάρος, Κεχαγιάς (73' λ.τρ. Ελευθεριάδης), Παπαγεωργίου, Σκόνδρας (64' Αλμπάνης), Πέλκας (80' Ντιαλόσι), Φασίδης (46' Ευθυμίου).