Αποχώρηση με νόημα και… ερωτηματικά

SMS
20:09 | 01/04/2018

Το χρονόμετρο στον αγώνα του Εργοτέλη με τον Παναιγιάλειο έδειχνε το πρώτο από τα δύο λεπτά των καθυστερήσεων, όταν ο προπονητής της κρητικής ομάδας σηκώθηκε από τον πάγκο και αποχώρησε…

Λίγο νωρίτερα και με το σκορ να είναι στο 5-1, τη μεγαλύτερη σε έκταση εφετινή νίκη του Εργοτέλη, φίλαθλοι της ομάδας φώναζαν ρυθμικά το όνομα του προπονητή, επιδοκιμάζοντάς τον, ως αναγνώριση της προσπάθειας του ίδιου και των παικτών του. Στο άκουσμα του ονόματός του ο προπονητής του Εργοτέλη ζήτησε διακριτικά να σταματήσουν και αντί αυτόν να χειροκροτήσουν και να αποθεώσουν τους ποδοσφαιριστές.

Ένα λεπτό πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας, ο προπονητής του Εργοτέλη σηκώνεται από τον πάγκο, κατευθύνθηκε προς τον συνάδελφό του Πέτρο Δημητρίου, του έδωσε το χέρι του και αμέσως πήγε στα αποδυτήρια, με την αναμέτρηση να είναι ακόμα σε εξέλιξη, σε μια κίνηση που προκάλεσε όπως είναι λογικό πολλά ερωτηματικά…

Κάποιοι έλεγαν πως το έκανε προκειμένου με τη λήξη του ματς να πάρουν όλο το χειροκρότημα μόνο οι παίκτες και όχι ο ίδιος, κάποιοι άλλοι το ακριβώς αντίθετο. Πως αποχώρησε μόνος για να γνωρίσει ξεχωριστή αναγνώριση. Την απάντηση στα ερωτήματα αυτά τη γνωρίζει μόνο ο ίδιος…