Αποκλεισμός στα πέναλτι για τον ΟΦΙ!

Κοίταξε στα μάτια την Καλαμάτα, αλλά έμεινε εκτός κυπέλλου στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι!

Ο ΟΦΙ ήταν καλύτερος της ομάδας του Αναστόπουλου, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά το 0-0 έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Ο ΟΦΙ μόλις στο 5ο λεπτό του εξτρά χρόνου κατάφερε να προηγηθεί με τον Μεσιντόρο, αλλά η Καλαμάτα χωρίς να είναι απειλητική βρήκε την ισοφάριση και έφερε την ψυχρολουσία στους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα, στο 115 η κεφαλιά του Τσελεπίδη έφερε το 1-1 και συνάμα έφερε τη διαδικασία των πέναλτι.

Στη «ρώσικη ρουλέτα» η Καλαμάτα είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ταΐρη που έπιασε δύο εκτελέσεις και χάρισε στην ομάδα του την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου (3-4).

Θυμίζουμε ότι στην αναμέτρηση είχαμε και το... απίστευτο περιστατικό με την... παρουσία στις εξέδρες ενός τραυματισμένου γύπα.