Αποκλείστηκε από το Πανελλήνιο ο Εργοτέλης

08:18 | 20/07/2020

Ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα του ΑΠΑΣ με 67-62 στο τελευταίο ματς των προκριματικών του Γ' ομίλου

Εκτός πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων έμεινε ο Εργοτέλης ο οποίος γνώρισε την ήττα του ΑΠΑΣ με 67-62 στο τελευταίο ματς των προκριματικών του Γ ομίλου. Το σύνολο της Κρήτης αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ για τρία δεκάλεπτο, η ομάδα της Νάξου κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην τελευταία περίοδο και να στείλει τον Κολοσσό στο final-6 της διοργάνωσης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ 62-67

Διαιτητές: Πλιάκας-Παπαδόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 8-13, 21-13, 11-24

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Λαγουδάκης 18, Αλεξανδρόπουλος 8, Γιαμνιαδάκης 2, Γιαννόπουλος, Καβουσάκης 21, Πρινιανάκης 4, Καραπάνος, Βαράκλας 4, Μαλαμάς, Μελιδονιώτης 5, Κοκκίνης, Σωμαράκης

ΑΠΑΣ Νάξου (Αθανασιάδης): Γκιόρκα 3, Λιανόπουλος 8, Παπανικολάου 7, Τριαντάφυλλος 6, Κούρτης, Σεϊντίνι 14, Δοκλής 17, Δεγαϊτας, Μανδηλαράς, Τελόπουλος 4, Χιλάι 8, Μολίνδρης