Aποκλείστηκε στα πέναλτι ο ΝΟΡ

09:33 | 13/12/2018

Μεγάλο ντέρμπι έγινε χθες (Τετάρτη) στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου ανάμεσα στον ΑΝΟ Γλυφάδας και τον ΝΟΡ - με σκορ 13-12 στα πέναλτι προκρίθηκαν στο Final 4 οι φιλοξενούμενοι

Ο αγώνας ήταν από την αρχή αμφίρροπος με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκοράρισμα (2-2), ενώ ένα σερί της φιλοξενούμενης ομάδας της έδωσε το προβάδισμα στο ημίχρονο (4-5). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟ Ρεθύμνου μπήκε καλύτερα και έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία (8-8), ενώ στο τελευταίο οκτάλεπτο καμία από τις δύο ομάδες δεν πήρε τη διαφορά υπέρ της. Το γκολ από την Ηρώ Καριπίδου, 2:46 πριν τη λήξη του αγώνα, έγραψε το 10-10 και ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί, το σύνολο του Ορέστη Σαλάχα και της Τόνιας Μωραΐτη ήταν καλύτερο και με το εύστοχο χτύπημα της Κοντονή, πανηγύρισε τη νίκη με 13-12.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-13 (10-10 κ.δ.)

Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 2-3 , 4-3 , 2-2 (πέναλτι: 2-3)

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλιαρού, Καριπίδου Μ. 1, Φαρμάκη Ε. 3, Φαρμάκη Μ. 1, Σολανάκη, Καριπίδου Η. 3, Κολτσίδα 2, Στρατηδάκη, Γαβαλά 2, Συριανόγλου, Κυριακάκη

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Κόλλια, Κοντονή 3, Μαμόγλου, Ακριτίδου, Λούδη 1, Κολιτσοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Καλαργυρού 1, Κοντογιάννη 4, Φραγκιουδάκη 2, Αντωνιάδη 1, Καρύτσα