«Απόλυτη» η Αναγέννηση στο Αρκαλοχώρι

19:14 | 19/03/2023

Η Αναγέννηση κέρδισε και το Χαλάνδρι με 80-78, ολοκλήρωσε με νίκη την κανονική περίοδο στην έδρα της, πετυχαίνοντας το εντυπωσιακό 11/11 νίκες στο Αρκαλοχώρι

Απέδειξε ότι είναι η καλύτερη ομάδα στον όμιλο της με ακόμα μια νίκη. Δεν την επηρέασε ούτε το εξ' αναολής ματς της Τετάρτης στο Λίντο, η Αναγέννηση κέρδισε το Χαλάνδρι με 80-78 στο Αρκαλοχώρι, κατέγραψε ακόμα μια νίκη στο ''σπίτι'' της, πετυχαίνοντας το απόλυτο νικών με 11/11!

Η αναμέτρηση μόνο εύκολη δεν ήταν, το Χαλάνδρι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, προηγήθηκε με 29-26 την πρώτη περίοδο, 47-45 στο ημίχρονο και 70-63 στην 3η. Όμως, η Αναγέννηση με εκπληκτική άμυνα στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να κερδίσει με 80-78.

Δεκάλεπτα: 26-29, 45-47 / 63-70, 80-78