Αστέρας-Ολυμπιακός 0-2: Ο Φορτούνης «καθάρισε» το διπλό

22:35 | 12/11/2023

Ο Φορτούνης με δύο γκολ χάρισε το τρίποντο με 0-2 στον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός είχε δύσκολο έργο στην Τρίπολη, όμως κατάφερε να βρει την λύση και να πάρει μία σημαντική νίκη. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-0 του Αστέρα για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Κώστας Φορτούνης και χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά για να σκοράρει. Ο ηγέτης του Ολυμπιακού με σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ στο 69ο λεπτό και έβαλε την ομάδα του στον δρόμο για το τρίποντο.

Μάλιστα, ήταν εκείνος που κλείδωσε και τη νίκη, όταν στο 90+6' πέτυχε το δεύτερό του γκολ σε κενή εστία, με τον Παπαδόπουλο να έχει ανέβει για εκτέλεση κόρνερ του Αστέρα.