Αυτοί είναι οι όμιλοι της Γ' Εθνικής - πόσοι ανεβαίνουν και πόσοι πέφτουν

Γ' Εθνική
15:28 | 02/09/2019

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ ο καταρτισμός των οκτώ ομίλων της Γ΄Εθνικής, για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Οπως αναμενόταν, έγινε κρητικός όμιλος, ο οποίος θα είναι ο 8ος όμιλος και από αυτόν θα υποβιβάζεται μία ομάδα.

Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα συγκροτήσουν δύο νέους ομίλους μπαράζ μετά από κλήρωση και θα αποτελούνται από τέσσερις ομάδες ο κάθε όμιλος. Οι δύο πρώτοι του κάθε ομίλου θα προβιβαστούν στην Football League. Συνολικά, προβιβάζονται τέσσερις ομάδες.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ένωση Αλεξανδρούπολης 
Μέγας Αλεξέανδρος Ιάσμου
Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Πέρνης
Αετός Ορφανού
Πανδραμαϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραϊκός
Κιλκισιακός

* Υποβιβάζονται 6 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης
Αλπωμός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια
ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
Νίκη Αγκαθιάς

* Υποβιβάζονται 6 ομάδες

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου
Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγρίας
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟ Αταλάντη
ΑΟ Ποταμιάς

* Υποβιβάζονται 6 όμαδες

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολής
ΑΕ Λευκίμης
Θιναλιακός
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφας
Σούλι Παραμυθιάς

* Υποβιβάζονται 6 ομάδες

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κηφισιάς
Φωστήρας
Ηλυσιακός
Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι
Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός Πειραιά
ΑΕ Μοσχάτου
Ερμής Κορυδαλλού
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ακράτητος
Άνω Μερά Μυκόνου
Θύελλα Καμαρίου
Πανθηραϊκός

* Υποβιβάζονται 6 ομάδες

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναϊκός
Αήττητος Σπάτων
Ρόδος
Αιολικός
ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός
Κόρινθος ’06

* Υποβιβάζονται 5 ομάδες

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ναύπλιο 2017
Παναργειακός
Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Διαβολιτσίου
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανγυθεατικός
Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΣ “Η Σπάρτη”
Θύελλα Πατρών
Διαγόρας Βραχνέικων
ΑΟ Τσιλιβή
ΑΠΣ Ζάκυνθος

* Υποβιβάζονται 6 ομάδες

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ
Γιούχτας
Ηρόδοτος
ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός
Επισκοπή
Πανακρωτηριακός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

* Υποβιβάζεται 1 ομάδα

Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών του capitano.gr διατίθεται στους επισκέπτες για προσωπική χρήση.
Απαγορεύεται η χρήση ή επανεκπομπή του, σε οποιοδήποτε μέσο, με ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.