«Αυτοκτόνησε» ο ΟΦΗ

19:02 | 13/10/2019

Αν και προηγήθηκε με διψήφιο αριθμό πόντων στο β’ μέρος, «πάτωσε» στο τελευταίο δεκάλεπτο και έχασε 56-63 από το Αιγάλεω στα «Δύο Αοράκια».

Ο ΟΦΗ δεν μπόρεσε να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς στο παρθενικό του φετινό ματς στα «Δύο Αοράκια» πραγματοποίησε μια πολύ άσχημη εμφάνιση.

Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές πολύ κακό, με εκατέρωθεν νευρικότητα και μεγάλη αστοχία.

Το σύνολο του Ράλλη, βέβαια, στην 3η περίοδο πήρε διψήφια διαφορά και έδειχνε κοντά στην επικράτηση. Το τελευταίο δεκάλεπτο, ωστόσο, ήταν ένα «ναυάγιο» για τον ΟΦΗ, που δεν κατάφερε να βρει σκορ, είχε πάρα πολλά χαμένα σουτ και ο αντίπαλος, χωρίς να είναι μία από τις πιο ποιοτικές ομάδες της Β' Εθνικής, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 31-36 (ημίχ.), 54-43, 56-63.

ΟΦΗ (Β. Ράλλης): Μποχωρίδης 13,Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5, Καραδολάμης 12, Αγαπιάδης 8, Τασιούδης, Πάλλης 12, Πετράκης 6, Μπουμπάρης

Αιγάλεω (Δ. Λιόγας): Κυριακόπουλος 2, Τσάμπης 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβολας 8, Κούρτης 13, Τσιαμπας 2, Νικολακάκος 8, Οικονομόπουλος Κ. 5, Δόξας 15