«Αυτοκτόνησε» ο ΟΦΙ με τον Ολυμπιακό Β'

17:29 | 06/05/2023

Πέντε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό Β' κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας

Σε ένα ματς με πέντε γκολ στο δεύτερό του ημίχρονο, οι Πειραιώτες μπορεί να βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά τελικά κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη με 3-2, παίρνοντας το έκτο συνεχόμενο τρίποντό τους.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές ευκαιρίες για γκολ, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 53' με τον Βουό, πριν ο Κωστή ισοφαρίσει στο 66' με όμορφο σουτ. Πέντε λεπτά αργότερα οι Κρητικοί πήραν εκ νέου το προβάδισμα, με τον Κατάλντι να χρίζεται σκόρερ, ωστόσο οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή. Ο Αλγκασίμ Μπα σκόραρε για έκτη φορά στα πέντε τελευταία του παιχνίδια για το 2-2, ενώ ο Σμύρης με όμορφο πλασέ στο 83', «έγραψε» το τελικό 3-2.