«Αυτοκτόνησε» ο ΟΦΙ στη Δράμα

16:54 | 28/03/2021

Ούτε βαθμό δεν πήρε ο πολύ καλός ΟΦΙ απέναντι στη Δόξα γνωρίζοντας την ήττα με 2-1

Ο ΟΦΙ ήταν καλός στο πρώτο μέρος, αλλά ήταν άτυχος, αφού η Δόξα με μία φάση κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Συγκεκριμένα, στο 24ο λεπτό ο Μαυρίας με πλασαριστό σουτ έξω απο τη περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΙ πάλι ήταν άτυχος, αφού στην πρώτη ουσιαστικά φάση δέχθηκε γκολ από τον Βάντερσον και πλέον βρέθηκε να κυνηγάει ένα δύσκολο 2-0.

Ο Ντάλα Κόστα μείωσε για τους Κρητικούς, ενώ νωρίτερα χάθηκαν ευκαιρίες, ανέβασαν την πίεση, έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Κολιτσιδάκη, αλλά δεν απέφυγαν τελικά την ήττα με 2-1.

ΟΦΙ: Αθανασόπουλος, Βογιατζής, Χιντζίδης(44′ λ.τ. Αρναούτογλου), Μασουέρο, Σμίλτος, Τεγούσης,(57′ Αρσενίδης) Λεμονής, Γκίνη(83′ Τσιλιγγίρης), Κούστα, Ντούνης, Αποστολίδης(46′ Κόστα)