Βαριά ήττα για τον Ηρόδοτο από τον Λεβαδειακό!

16:44 | 20/03/2022

Η ομάδα του Βούζα παραδόθηκε στην ανωτερότητα του Λεβαδειακού.

Δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο ο Βούζας στον πάγκο του Ηροδότου γνωρίζοντας βαριά ήττα από τον Λεβαδειακό με 6-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-0 στο πρώτο ημίχρονο (!), το οποίο ήταν εφιαλτικό για την Κρητική ομάδα.

Ο Ηρόδοτος, ο οποίος πήγε να παίξει στη Λειβαδιά με αρκετές απουσίες, βρέθηκε να χάνει από το 10ο λεπτό με σκόρερ τον Μουτίνιο, ενώ στο 24' ο Μυτίδης έκανε το 2-0. Μέσα σε ένα λεπτό, στο 31' και το 32', Λυράρδος και Μυτίδης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με τον Ηρόδοτο να μη μπορεί να αντιδράσει. Στο 43' ήρθε το 5-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα γράφτηκε το θριαμβευτικό, για τον Λεβαδειακό, 6-0.