​Βαριά ήττα για τον ΟΦΙ που παραμένει σε περιπέτειες

16:30 | 13/04/2022

Έχασε 4-1 από τον Αστέρα Βλαχιώτη πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση ειδικά στο β' μέρος.

Ο Αστέρας Βλαχιώτης επιβλήθηκε με 4-1 της ομάδας της Ιεράπετρας για το πρωτάθλημα της Super League 2 και μείωσε στον πόντο τη διαφορά από τον ΟΦΙ (33 έναντι 32), βάζοντάς τον σε μπελάδες.

Ο ΟΦΙ δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και έγινε έρμαιο στις διαθέσεις των γηπεδούχων. Η ομάδα του Φυντάνη προηγήθηκε με 2-0 από το πρώτο 20λεπτο με σκόρερ τους Φερέιρα (8′) και Μπούτνικ (18′) με τον ΟΦΙ το μόνο που κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο ήταν να μειώσει σε 2-1 με σκόρερ τον Κατάλντι.

Στο δεύτερο μέρος ήρθε η απόλυτη κατάρρευση του ΟΦΗ. Ο Αστέρας Βλαχιώτη ήταν αφεντικό του αγώνα και έφτασε στο 3-1 με τον Μπάτροβιτς στο 47′ και στο τελικό 4-1 με πέναλτι του Μπούτνικ στο 66ο λεπτό.