«Βουλιάζει» το Ρέθυμνο

18:31 | 17/11/2018

Την έκτη του ήττα σε ισάριθμα ματς στη Basket League γνώρισε το Ρέθυμνο Cretan Kings, το οποίο έχασε 88-72 από τον Πανιώνιο.

Το σύνολο του Σταύρου Μυκονιάτη ήταν ανταγωνιστικό για περίπου 25 λεπτά στο ματς, αφού στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και πανηγύρισαν τη δεύτερη νίκη τους στη σεζόν.

Στο πρώτο ημίχρονο, μάλιστα, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, με τους «κυανέρυθρους» να προηγούνται 36-35. Στα μέσα της 3ης περιόδου, ωστόσο, ο Πανιώνιος έκανε ένα 13-0 και έφτασε στο υπέρ του 58-44 τελειώνοντας το παιχνίδι. Το Ρέθυμνο δεν μπόρεσε να… επιστρέψει και έτσι έχασε και πάλι.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 36-35, 62-49, 88-72.

Πανιώνιος (Φραγκιάς): Παπαντωνίου 8 (8 ασίστ), Μπέρι 21 (4 ριμπ.), Τέιλορ 6, Χάρις 10, Σινγκλέρ 20 (10 ριμπ.), Καμαριανός 2, Δίπλαρος 11 (4 ασίστ), Ντόρσεϊ 10 (9 ριμπ.), Καμπερίδης, Χουγκάζ, Ρουμελιώτης, Γουντ.

Ρέθυμνο (Μυκονιάτης): Μπαρτ Τζούνιορ 17 (5 ριμπ., 5 ασίστ), Κλάντον 2 (9 ριμπ.), Ραζής 3, Ντάνιελς 5, Μπρέισι-Ντέιβις 8, Οικονομόπουλος 2, Τζόνσον 7, Χριστοδούλου 12, Σιγκούνης 9, Καλογιαννίδης, Γλυνιαδάκης, Τζόουνς 7.