Χαμός στο Βαλένθια-Ρεάλ με γκολ στο φινάλε που δεν μέτρησε!

09:00 | 03/03/2024

Η Βαλένθια «μπλόκαρε» τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Μεστάγια», στο μεταξύ τους 2-2 για την 26η αγωνιστική της La Liga.

Οι «νυχτερίδες» προηγήθηκαν 2-0 στο ημίωρο με Ντούρο και Γιάρεμτσουκ, όμως ο Βινίσιους «απάντησε» δύο φορές φτάνοντας τα 9 γκολ στο πρωτάθλημα.

Έτσι, η «βασίλισσα» βρίσκεται στους 46 βαθμούς και η Τζιρόνα θα έχει την ευκαιρία να πλησιάσει στους 4 εάν περάσει από την Πάλμα της Μαγιόρκα. Το ματς είχε επεισοδιακό φινάλε με τον διαιτητή Χεσούς Χιλ Μανθάνο να σφυρίζει τη λήξη του παιχνιδιού στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, τη στιγμή που ετοιμαζόταν να σεντράρει ο Μπραχίμ, με τον Μπέλιγχαμ να σκοράρει με κεφαλιά!

Κανείς δεν είχε καταλάβει ότι το ματς είχε τελειώσει, ακολούθησε πανδαιμόνιο, με τον σκόρερ να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα για εξύβριση, σε μία πρωτοφανή απόφαση που είναι σίγουρο ότι θα συζητηθεί αρκετά στην Ισπανία.