Champions League: Γκολ και φάσεις από τα ματς της πρεμιέρας

08:00 | 15/09/2021

Δείτε όλα όσα έγιναν το βράδυ της Τρίτης, στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα στους ομίλους του Champions League,κερδίζοντας 0-3 την Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη. Στο Μάλμε, η Γιουβέντους «ξύπνησε» και με ένα καταιγιστικό πρώτο 45λεπτο πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων, σημειώνοντας την πρώτη εφετινή νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις, δείχνοντας «σφυγμό» έπειτα από μία πολύ αναιμική εκκίνηση στη σεζόν. Επίσης, η περσινή πρωταθλήτρια Ευρώπης, Τσέλσι, δυσκολεύτηκε κόντρα στη Ζενίτ, αλλά βρήκε το γκολ που ήθελε με τον Λουκάκου και ξεκίνησε με το... δεξί τη φάση των ομίλων του Champions League.Τρομερό παιχνίδι έγινε στο Estadio de la Ceramica, όπου η Βιγιαρεάλ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αταλάντα, σε ένα ματς που τα είχε όλα... Γκολ των Ιταλών νωρίς, διπλή «απάντηση» των περσινών θριαμβευτών του Europa League και αποβολή του Κοκελίν στο 84' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Ντιναμό Κιέβου και η Μπενφίκα «κόλλησαν» στο μηδέν -με δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις του Οδυσσέα Βλαχοδήμου στις καθυστερήσεις και ακυρωθέν γκολ του Σαπαρένκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων-, ενώ στο 0-0 έμειναν η Λιλ με τη Βόλφσμπουργκ, με τους Γερμανούς να αντέχουν ως το φινάλε, αν κι αγωνίστηκαν από το 63' με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Μπρουκς στο 63'.