Champions League: Τεράστιο βήμα πρόκρισης για την Ίντερ!

00:00 | 11/05/2023

Tα γκολ των Έντιν Τζέκο και Χένρικ Μικίταριαν στα πρώτα 11 λεπτά του αγώνα έδωσαν στην Ίντερ σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Champions League χάρη στο 2-0 κόντρα στη Μίλαν.

Η Ίντερ με τρομερή εμφάνιση πάτησε τη Μίλαν (0-2) στο «Derby della Madonnina» και πάει στη ρεβάνς σε έξι ημέρες με τεράστια προβάδισμα για να είναι αυτή η ομάδα που θα βρεθεί στον τελικό του Champions League!

Εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο των «νερατζούρι» που βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο 11’ χάρη στα τέρματα των Τζέκο και Μκιταριάν, ενώ στο δεύτερο μέρος έκανε εξαιρετική διαχείριση και κράτησε με άνεση το τεράστιο αποτέλεσμα που την φέρνει πιο κοντά στο… τέλος του δρόμου.

Μιάμιση φάση σε όλο το ματς από τους απογοητευτικούς «ροσονέρι», με μεγαλύτερη όλων το δοκάρι του Τονάλι στο 63ο λεπτό, με την απουσία του Ράφαελ Λεάο να είναι κομβική και να δημιουργεί τεράστια προβλήματα στην ομάδα του Πιόλι στο επιθετικό κομμάτι.